Pozitifliği Benimsemenin Yolları | Pozitif Olmak

Güneş parlıyor ve pozitifliği benimsemenin yolları ve pozitif olmak için hayatınıza daha fazla enerji getirme zamanı. Hepimiz olumsuzluğun bizi yıkmasına izin verme yeteneğine sahibiz. Kötü bir zihniyetin iyi bir günü mahvetmesine nasıl izin verdiğimizi öğrenecek ve engel olmak için  pozitifliği benimsemenin yollarını göreceğiz..

Doğru strateji ile her şey mümkündür, sadece kendinize bunu başarabileceğinizi hatırlatmanız ve inanmanız gerekir. Yaşamınıza daha fazla pozitiflik getirmek büyük bir iş değil, sadece belirli bir düşünce ve değişme çabası gerektirir.

Pozitifliği benimsemenin ve olumsuz olayların bile olumlu sonuçlara sahip olabileceğini görmeye başlamanın yolları vardır. Pozitifliğe inanmak ve pozitif bir kişi olmak için odaklanmanız gerekir. Pozitifliği benimsemenin yolları için olumlu olanı kucaklamanıza ve olumsuzluğu unutmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu…

1. ‘Bir gün…’ seçeneğini ‘bir gün’ olarak değiştirin

Bu hayattaki her şey için geçerlidir. ‘Bir gün…’ sözü ile ertelediğiniz her şey şu anda başlatılabilir. Ertelemeyi durdurmak için hepimizin bir yardım eli ve doğru yönde itilmesi gerekir. Bir şeyleri bırakmak daha rahat olabilir, ancak kendinizi rahatlık alanınızdan çıkarmak, daha olumlu ve kendinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Örneğin, iyi bir fitness planlayıcısıyla kendinizi motive edebilir ve değişiklik yapmaya kendinizi zorlamak için her bölüme ilerleme fotoğrafları ekleyebilirsiniz.

2. Geleceğinizi planlayın

Gelecek için büyük planlarla amaçsızca çalışmak, üretken hissetseniz bile pozitifliğinizi ciddi şekilde azaltabilir.  Beklemeniz gereken bir şey veya geleceğin nasıl görünmesini istediğinize dair gerçek bir kurulu yapınız yoksa aşağıdaki örnekler gibi çalışmalar ile kolayca motivasyon kazanabilirsiniz.

Bir defterle oturun ve hayatınızı planlamaya başlayın. Beş yıl içinde nerede olmak istersiniz? On yıl? Ve oraya ulaşmak için hangi adımları atmanız gerekiyor? Ev almak ister misiniz? Bir şirketin kurucusu olabilir misiniz? Sağlığınız, zindeliğiniz ve refahınız gibi küçük hedefler bile not defterinize girebilir ve günlük çalışma için hedef haline gelebilir. İki yıl içinde bir düğün için şimdi tasarruf etmeye başlamanız veya vücut hedefleri oluşturmak için her gün egzersiz yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

3. Hayatınızı daha akıcı hale getirin

Pozitifliği azaltabilen bir şey, yapı eksikliğidir. Şimdi, bir planı seven ve yapıya göre küfür eden türden bir kişi olmayabilirsiniz, ancak hayatınıza biraz sağlamlık getirmek aslında onu daha düzgün çalıştırabilir. Pozitif olmak için çok daha istikrarlı hissedeceksiniz ve doğru planla, kaotik hissetmeyen kendiliğindenlik için zamanınız olacak.

Gününüzü organize etmek bir planla başlar. Ancak hayatınızı gerçekten yapılandırmak için, yemeklerinizi önceden hazırladığınızdan, yeterince su içtiğinizden ve tüm günlük alışkanlıklarınızı ve hedeflerinizi izlediğinizden emin olmanız gerekir. Çeşitli planlayıcı uygulamalarını, doldurmak için hazır bölümler içerdiği ive istediğiniz şekilde gün için plan hazırlayabilmenizi sağladığı için kullanabilirsiniz.  Bu çalışma her şeyi çok daha kolay yaparak, bütün o küçük şeyleri takip ederek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Giderlerinizi takip ederek tasarruf edin, yemeklerinizi önceden hazırlayın ve kendinize unutacağınız şeyleri hatırlatın.

4. Çevrenizdekilere pozitifliği getirin

Pozitifliği benimsemenin yolları arasında hayatınıza daha fazla pozitiflik getirmek önemli bir yer eder. Çevrenizdeki insanlar için pozitif güç olmak, başkalarını kaldırmak için çaba sarf etmek ve karşılığında hiçbir şey beklemeden insanlar için iyilik yapmak için kendi yolunuzu kullanın. İlk başta, kendinizi olumsuz hissetseniz bile, başkalarını kaldırmak için bir çaba gibi hissedebilirsiniz. Ancak, bir süre sonra, ikinci doğa gibi olacak.

Gülümsemeye zorlamak kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayabilir ve aynı şekilde kendinizi daha güneşli bir insan olmaya zorlamak zihninizi etkiler.

Saygın Üniversite profesöründen dergi gazetecisine kadar aklınıza gelen herkese sorun, hepsi size bir şey söyleyecek. Hayattaki her şey için yapmak istediğimiz şeyleri yapmak için çok zamanımız olsada son an yaklaştıkça teçhizata giriyoruz.

İnsan rahat olduğunda, bir şeyleri yapmak için kendisini zorlamak istemez. Ve gerçekten pozitifliği benimsemenin yollarını bulmak istiyorsanız, zihniyetinizi değiştirerek başlayın.

Bir maraton veya büyük bir olay gibi sağlıklı olmanızı gerektiren bir şey geldiğini bilseniz bile, ondan kurtulabildiğimiz sürece minimumunu yapıyoruz. Beynimizin kablolanması böyle, rahatsız olmaktan hoşlanmıyorlar. Ancak işin püf noktası olabildiğince kolay tutmak, mesela yaz için sağlıklı ve formda olmayı düşünüyorsanız, daha çok var demeyin ve yaz mevsiminin dönmesini beklemeden hemen başlayın.

#pozitifolmak #pozitifkisiolmak #pozitifolmayollar